Facebook

Staňte se fanouškemTOPlist
Tábor Maršov 2013

Maršovská louka čelila v červenci rekordnímu množství táborníků – letošního tábor se totiž zúčastnila zhruba stovka skautů, skautek a žáků základní školy z polského Opoczna.

Celými dvěma týdny nás jako již tradičně provázela celotáborová hra, tentokrát inspirovaná televizním seriálem, nazvaná „KDO PŘEŽIJE 50°50°31'33.233"N, 16°11'45.192". Nebylo jednoduché vymyslet a následně uskutečnit hru pro více než 70 dětí, od předškoláků až o téměř dospělé, navíc hovořící dvěma různými jazyky. Autorky hry se však s výzvou vypořádaly bravurně. Děti byly rozděleny do šesti kmenů, Gabon a Jalapao (nejmladší světlušky a vlčata) a dále Tocantis, Borneo, Palau a Vanuatu. Každé odpoledne plnily týmy různé úkoly, večer byl pak na kmenové radě zvolen nejlepší tým daného dne, který měl následující den nárok na odměnu v podobě pizzy. Zároveň byl z každého kmenu ostatními týmy vyřazen vždy jeden hráč, který se mohl zachránit tím, že pomocí indicií našel imunitu. Pokud se mu to podařilo, byl zchráněn. Pokud ne, další den nemohl soutěžit a tím oslabil svůj tým. Na konci hry děti sestavily pomocí částí získaných průběhu her GPS souřadnice místa, kde se nacházel poklad.

Dopoledne, kdy se nehrála „celotáborovka“, děti pomáhaly s úpravami tábora, stavěly oheň a doplňovaly své skautské znalosti a dovednosti. Světlušky například plnily slib, „lucerničky“ a odborku „atletka“, skautky se učily s buzolou, vlčata se naučila spoustu věcí nejen o ohýnkách a uzlech a skauti uzlovali.

Musím uznat, že počasí k nám letos bylo více než laskavé. Po extrémně chladných nocích nám sice nešlo ani máslo k snídani namazat, ale odpoledne nás většinou prohřálo sluníčko a za celých čtrnáct dní jsme se s deštěm téměř nesetkali.

Celý tábor probíhal v pohodové a přátelské atmosféře. Poděkování patří Královéhradeckému kraji, městům Opočnu a Opocznu a všem, kteří se podíleli na stavění, burání a hlavně průběhu a fungování tábora.

Zuzka Vojtíšková


FotogalerieCopyright © 2010 - 2016 Junák Opočno. Developed by Michal Horák.
Optimalizováno pro IE, Mozilla Firefox, Google Chrome a Operu.